از آرش کمانگیر تا آتش در نیستان

به گزارش دشت آسمانی، شهرام ناظری در کنسرت خود که در یکی از شب های نزدیک به سال نو برگزار گردید، گفت که باید به کسانی که در ترافیک نزدیک عید به کنسرت می آیند، جایزه داد. او معتقد است باید خیلی به موسیقی و هنر عشق داشت که در این شرایط به کنسرت آمد.

از آرش کمانگیر تا آتش در نیستان

به گزارش دشت آسمانی، برج میلاد تهران در یکی از واپسین روزهای سال 97 میزبان کنسرت شهرام ناظری بود.

بخش ابتدایی این کنسرت به اجرای جدیدترین اثر شوالیه آواز ایران یعنی آلبوم آرش کمانگیر اختصاص داشت. این آلبوم اثری ارکسترال به حساب می آید و بر اساس منظومه آرش کمانگیر از سیاوش کسرایی ساخته شده است.

بخش اول این کنسرت فضایی داستان گونه داشت که قطب الدین صادقی (کارگردان تئاتر) به عنوان راوی شهرام ناظری و دیگر نوازندگان را همراهی می کرد. برای اجرای بخش هایی از آلبوم آرش کمانگیر ارکستر مجلسی تهران به رهبری بردیا کیارس روی صحنه حاضر شد.

ناظری پس از انتها این قسمت گفت که آرش کمانگیر کار خاصی بود و هر چه جلوتر می رفت حزن انگیزتر می شد.

قسمت دوم این کنسرت با ترکیب آنسامبل سازهای ایرانی اجرا شد. در این بخش قطعات چهار مضراب (بی کلام)، تصنیف گریه کن، امیرکبیر اجرا شد.

همچنین دلا نزد کسی بنشین و اندک اندک قطعاتی بودند که با استقبال مخاطبان و میان تشویق آنها نواخته و خوانده شد.

ناظری ترجیح داد قطعه انتهای این کنسرت را به یاد کرمانشاه کردی اجرا کند. اما مخاطبان با تشویق های خود اجازه ندادند این قطعه کردی انتها بخش سانس اول کنسرت 23 اسفندماه شهرام ناظری در برج میلاد باشد. او نیز در پاسخ به درخواست ها و تشویق ها گفت: برای این که دل دوستان نرنجد یک قسمت از قطعه آتش در نیستان را اجرا می کنم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "از آرش کمانگیر تا آتش در نیستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از آرش کمانگیر تا آتش در نیستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید