افزایش مرگ و میر در هلند همزمان با گرمای شدید در این کشور

به گزارش دشت آسمانی، به دنبال افزایش بی سابقه گرما در هلند، مرکز آمار این کشور از افزایش تعداد مرگ و میر خبر داده است که گفته می شود با گرمای هوا در ارتباط است.

افزایش مرگ و میر در هلند همزمان با گرمای شدید در این کشور

به گزارش گروه بین الملل دشت آسمانی، طبق اعلام مرکز ملی آمار هلند میزان مرگ و میر در این کشور از 31 تیر تا 7 مردادماه 400 نفر بیشتر از مرگ و میر در یک هفته عادی در تابستان شده است.

بنا بر گزارش رویترز، مرکز ملی آمار هلند در گزارشی که روز جمعه (دیروز) منتشر کرد، خبر داد که در مجموع از 22 تا 29 جولای (31 تیر تا 7 مرداد) تعداد 2964 هلندی جان خود را از دست دادند.

طبق این آمار، مرگ و میر در هلند طی این هفته که در آن اروپا شاهد افزایش شدید گرمای هوا بوده، شاهد افزایش 400 نفری بوده است. این مرکز دولتی در هلند اشاره مستقیمی به اینکه دلیل مرگ این افراد چه بوده، نکرده است.

افزایش میزان مرگ و میر در هلند طی این یک هفته، حدود 15 درصد بیشتر از متوسط مرگ و میر در فصل تابستان بوده است.

گرمای هوا در اروپا چند هفته ای است که خبرساز شده و برای اولین بار در هلند طی روز 25 جولای (سوم مرداد) دما به 40 درجه سانتیگراد رسیده است.

طبق گزارش رویترز، این میزان مرگ و میر در هلند را می توان با میزان مرگ و میر در سال 2006 و اوج گرمای تابستان آن سال در این کشور قیاس کرد.

طبق اعلام مرکز ملی آمار هلند، سن تعداد 300 نفر از افراد فوت شده طی 31 تیر تا 7 مرداد، 80 سال یا بیشتر سن داشتند.

اغلب مرگ و میر در شرق هلند که در آنجا دمای هوا بالاتر و مدت گرما بیشتر از دیگر نقاط بوده، اجرا شده است. هلند در مجموع 17 میلیون نفر جمعیت دارد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "افزایش مرگ و میر در هلند همزمان با گرمای شدید در این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش مرگ و میر در هلند همزمان با گرمای شدید در این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید