انصراف ترامپ از افزودن سوال تابعیت در سرشماری آمریکا

به گزارش دشت آسمانی، رییس جمهوری آمریکا می گوید از خواسته خود برای افزودن سوال درباره تابعیت افراد در سرشماری سراسری ایالات متحده در سال 2020 منصرف شده است.

انصراف ترامپ از افزودن سوال تابعیت در سرشماری آمریکا

به گزارش دشت آسمانی، به گفته دونالد ترامپ، به جای سرشماری او در فرمانی به سازمان های دولتی دستور داده است تا اطلاعات مربوط به شهروندی ساکنان ایالات متحده را از اطلاعاتی که در اختیار دارند، جمع آوری نمایند.

گردآوری اطلاعات مربوط به تابعیت افراد در سرشماری سراسری سال آینده به یکی از موضوع های اختلاف میان ترامپ و منتقدانش تبدیل شده و دیوان عالی آمریکا ماه گذشته رأی به توقف آن داد.

سرشماری سراسری آمریکا در روز اول آوریل 2020 برگزار خواهد شد.

ترامپ که به گنجاندن چنین سوالی در سرشماری اصرار داشت، اعلام نمود که به خاطر جلوگیری از تأخیر در برگزاری سرشماری از طریق دادگاه ها، از تصمیم خود انصراف داده است.

او در سخنانی گفت: ما از کوشش خود برای آنالیز وضعیت شهروندی جمعیت آمریکا کوتاه نمی آییم.

ترامپ با اشاره به فرمان اجرایی جدیدش گفت: بر اساس فرمان امروز اطمینان خواهیم یافت که در زمان سرشماری سال 2020 اطلاعات دقیقی از تعداد شهروندان، اتباع بیگانه و مهاجران غیرقانونی به دست خواهد آمد.

پس از اعلام رأی دیوان عالی درباره توقف پرسش درباره تابعیت افراد، ترامپ گفت که با صدور یک فرمان اجرایی سوال مربوط به شهروندی را به فرم های سرشماری اضافه خواهد نمود.حقوقدانان اما هشدار دادند که نمی توان با فرمان ریاست جمهوری جلوی احکام دیوان عالی را گرفت.

به گزارش بی بی سی، سوال مربوط به تابعیت افراد از سال 1950 از سرشماری سراسری آمریکا حذف شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انصراف ترامپ از افزودن سوال تابعیت در سرشماری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصراف ترامپ از افزودن سوال تابعیت در سرشماری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید