ایرلند به موضع بوریس جانسون درباره برگزیت واکنش نشان داد

به گزارش دشت آسمانی، فارس نوشت: ایرلند روز جمعه اظهار داشت که رویکرد بوریس جانسون نخست وزیر جدید انگلیس درباره برگزیت بسیار غیرسازنده بوده و به نظر می رسد که وی تقابل با اتحادیه اروپا را انتخاب کرده که مانع از یک خروج منظم همراه با توافق از اتحادی اروپا شود.

ایرلند به موضع بوریس جانسون درباره برگزیت واکنش نشان داد

بوریس جانسون روز چهارشنبه و پس از ورود به دفتر نخست وزیری در داونینگ استریت هشدار داد در صورتی که اتحادیه اروپا از مذاکره درباره توافق جدید خودداری کند، انگلیس روز 31 اکتبر (9 آبان) بدون توافق از انگلیس خارج می شود، اقدامی که می تواند به اقتصاد جهانی شوک وارد کند.

وی همچنین در اولین جلسه وزرای جدید کابینه در مجلس عوام انگلیس بر عزم خود برای خارج کردن کشورش از اتحادیه اروپا تأکید کرد.

جانسون گفت، ما یک مأموریت داریم و این مأموریت، خروج از اتحادیه اروپا در موعد معین شده در 31 اکتبر یا حتی زودتر از آن است.

سیمون کوینی وزیر امور خارجه ایرلند و دومین شخص قدرتمند در این کشور گفت که اظهارات جانسون درباره برگزیت بسیار غیر سازنده بوده و رهبر جدید انگلیس با چنین رویکردی به توافق نخواهد رسید.

انگلیس ابتدا قرار بود در تاریخ 29 ماه مارس، (9 فروردین ماه) از اتحادیه اروپا خارج شود اما پس از آنکه نمایندگان مجلس انگلیس، سه بار با درخواست ترزا می نخست وزیر سابق انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا مخالفت کردند، ضرب الاجل خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به 31 اکتبر منتقل شد.

با روی کار آمدن جانسون بعنوان نخست وزیر جدید انگلیس، بسیاری از وزرای کابینه قبلی این کشور از سمت خود استعفا کردند و برخی از آنها نیز اخراج شدند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "ایرلند به موضع بوریس جانسون درباره برگزیت واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرلند به موضع بوریس جانسون درباره برگزیت واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید