توصیه های مدیرعامل بورس تهران به سرمایه گذاران

به گزارش دشت آسمانی، مدیرعامل بورس تهران به سرمایه گذاران توصیه کرد: صندوق ها برای افرادی که سرمایه بسیاری دارند و فرصت حضور و رصد بازار را ندارند، مناسب است.

توصیه های مدیرعامل بورس تهران به سرمایه گذاران

به گزارش دشت آسمانی به نقل از خبرآنلاین، علی صحرائی، مدیرعامل بورس تهران به سرمایه گذاران توصیه کرد: صندوق ها برای افرادی که سرمایه بسیاری دارند و فرصت حضور و رصد بازار را ندارند، مناسب است. حضور مردم در بورس باید غیرمستقیم باشد و افرادی که تخصص داشته با متنوع سازی فرصت های سرمایه گذاری که پیش روی هر صندوقی قرار گرفته است ریسک های موجود را پوشش دهند.

مدیرعامل بورس تهران به سرمایه گذاران توصیه کرد: افرادی باید وارد بازار سرمایه شوند که دانش کافی دارند، زیرا این سرمایه گذاری مانند هر موضوعی دیگری کار تخصصی بوده و پیچیدگی ها و ظرافت های لازم به خود را دارد.

وی گفت: سرمایه گذاران باید افق بلند مدت داشته و از Day Trading (معاملات روزانه) و نگاه کوتاه مدت به سرمایه گذاری میان مدت تغییر رویه دهند.

صحرائی توضیح داد: بازده حضور در بازار سرمایه بیشتر از متوسط سایر فرصت های سرمایه گذاری بوده، به خصوص که این حضور یاری به اقتصاد ملی و تشکیل سرمایه های ملی می نماید. همچنین حوزه های دیگر بیشتر جنبه سفته بازی دارند.

وی به پیگیری اخبار از منابع رسمی تاکید نمود و اضافه کرد: بیشترین تهدیدی که در کمین افراد با دانش ناکافی است، فضای مجازی بوده که به پخش اخبار و شایعات نادرست می پردازد.

مدیرعامل بورس تهران به حضور غیرمستقیم مردم در بورس اشاره نمود و گفت: سرمایه گذاران بهتر است به وسیله صندوق ها اقدام به سرمایه گذاری نمایند که علاوه بر تخصص، صرفه جویی در مقیاس مدیریت دارند و بازار را نیز به خوبی می شناسند. صندوق ها برای افرادی که سرمایه بسیاری دارند و فرصت حضور و رصد بازار را ندارند، مناسب است.

همچنین حضور مردم در بورس باید غیرمستقیم باشد و افرادی که تخصص داشته با متنوع سازی فرصت های سرمایه گذاری که پیش روی هر صندوقی قرار گرفته است ریسک های موجود را پوشش دهند.

مدیرعامل بورس تهران خاطر نشان کرد: توصیه بسیار مهم اینکه مردم با منابع مازاد خود وارد بازار شوند. افرادی که اقدام به فروش دارایی های روزمره مانند آپارتمان و خودروی می نمایند، بسیار خطرناک است زیرا سرمایه گذاری در بورس هم خطرات خود را دارد و سرمایه گذاران بهتر است با اتکا به منابع پس اندازی وارد بازار سرمایه شوند.

منبع: اقتصادنیوز

به "توصیه های مدیرعامل بورس تهران به سرمایه گذاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های مدیرعامل بورس تهران به سرمایه گذاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید