تکنولوژی آنتن های هوشمند هوآوی، ابتکاری نوین در حوزه ارتباطات 5G

تکنولوژی مدیریت آنتن های جدید هوآوی با الهام از سیستم مدیریت هسته های پردازنده در گوشی های این شرکت توسعه یافته است

تکنولوژی آنتن های هوشمند هوآوی، ابتکاری نوین در حوزه ارتباطات 5G

در گذشته ای نه چندان دور تماس های تصویری با کیفیت، بازی های آنلاین پرهیجان و دانلود پرسرعت؛ همه و همه امری محال به نظر می رسید اما امروزه شاهد رونمایی از گوشی هایی با قابلیت پشتیبانی از اینترنت 5G هستیم و شنیدن این گونه اخبار دیگر ما را شگفت زده نمی نماید!

تصور کنید فعالیت های روزانه بشر تا چه اندازه می تواند با ترکیب تکنولوژی هوش مصنوعی و اینترنت 5G سریع تر وکارآمد تر انجام گردد، از این رو تولیدنمایندگان گوشی های هوشمند در کوشش هستند تا با تلفیق این دو تکنولوژی تجربه بهتری را برای کاربران به ارمغان بیاورند که از این بین می توان به دستاورد جدید شرکت هوآوی که با نام سیستم کنترل هوشمند آنتن تلفن همراه ثبت اختراع شده اشاره نمود.

این سیستم قادر است علاوه بر مدیریت ارتباطات برقرار شده با استفاده از اینترنت5G، میزان انرژی مصرف شده گوشی را نیز کنترل کند. موبایل های چند آنتن 5G در آینده ممکن است به 8، 12 و یا حتی 24 آنتن مجهز شوند اما نباید این نکته را از قلم انداخت که برای بهره وری بهتر از اینترنت5G ، به افزایش سرعت انتقال داده ها نیز احتیاجمندیم.

به عنوان یک مثال ساده تر می توان به نحوه عملکرد یک هواپیما اشاره نمود. با افزایش قابلیت ها و ظرفیت سوخت هواپیما، امکانات آن نیز به مراتب بیشتر می شوند درحالیکه در صورت نبود سیستم مدیریت هوشمند نمی توان از این امکانات به نحو احسن بهره برد. بنابراین هوآوی با اختراع سیستم کنترل هوشمند آنتن تلفن همراه کوشش نموده است تا با بهره گیری از تکنولوژی هوش مصنوعی، مصرف انرژی آنتن های به کار برده شده در گوشی های هوآوی را مدیریت کند.

عملکرد این سیستم به این صورت است که در هنگام برقراری تماس تلفنی تنها از یک آنتن استفاده می گردد و در هنگام اجرای سناریو های پرحجم تر مانند بازی های آنلاین و یا تماشای ویدیو این تکنولوژی با درگیر کردن آنتن های بیشتر سرعت انتقال داده ها را افزایش می دهد. این سیستم همچنین قادر است میزان مصرف باتری گوشی هوشمند را کنترل نموده و در صورت احتیاج با غیرفعال کردن آنتن های غیرضروری، طول عمر باتری تلفن همراه را تا حد قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

به عبارت دیگر این تکنولوژی جدید درست همانند مدیریت هسته های پردازنده اصلی دستگاه عمل می نماید که منابع را بر مبنای احتیاج تخصیص می دهد و اینطور نیست که همه منابع برای احتیاجهای حتی اندک نیز درگیر باشند. در مدیریت هسته ها، مصداق پردازنده بود و در این تکنولوژی جدید مصداق آنتن های گوشی هستند.

این تکنولوژی جدید به گوشی های آینده هوآوی این امکان را می دهد که آنتن های قدیمی را به شکل هوشمند مدیریت نمایند تا با حفظ بازده، مصرف انرژی آنها کاهش یابد که این خود یاریی شایان ذکر به محیط زیست محسوب می گردد. به عبارت دیگر هوآوی با فن آوری کنترل آنتن هوشمند خود سعی درتوسعه فن آوری و یاری به جامعه داشته است.

2121

منبع: خبرآنلاین

به "تکنولوژی آنتن های هوشمند هوآوی، ابتکاری نوین در حوزه ارتباطات 5G" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکنولوژی آنتن های هوشمند هوآوی، ابتکاری نوین در حوزه ارتباطات 5G"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید