جینکو بیلوبا کیمیا یا ادعا

به گزارش دشت آسمانی، هر روزی که از عمرمان می گذرد، خواه نا خواه بیشتر نگران از دست دادن حافظه و هوش و حواسمان و یا واضحتر بگویم ابتلا به آلزایمر می شویم. یعنی همان اختلالی که قدیمی تر ها به آن نسیان یا فراموشی می گفتند.

جینکو بیلوبا کیمیا یا ادعا

با بالارفتن سن و پیر شدن سلول ها مغز ما نیز همانند دیگر اندام های بدنمان به تدریج تحلیل می رود و در نتیجه ترشح ماده شیمیایی سروتونین نیز کاهش می یابد. از همین رو ارتباط بین سلولی و انتقال اطلاعات دچار مشکل می شود که می تواند زمینه ساز بیماری های مختلفی از جمله آلزایمر شود.

در واقع، آنچه علت اصلی آلزایمر شناخته شده است، مرگ سلول های مغزی و رابطه کمتر سلول های عصبی با یکدیگر می باشد. تحقیقات نشان می دهد بافت عصبی در مغز فرد مبتلا به آلزایمر دارای رسوب های کوچکی به نام پلاک می باشد. این پلاک ها از پروتئینی به نام بتاآمیلوئید و نیز رسوب پروتئین دیگری به نام تاو ساخته شده اند و در بین سلول های مغزی با کاهش عملکرد و در حال مرگ دیده می شود.

آلزایمر متاسفانه یک بیماری پیش رونده، پیچیده و سخت است. در مراحل پایانی این بیماری، بیماران اشتهای خود را نیز از دست می دهند و توانایی برقراری ارتباط شفاهی، توانایی حرکت بدون یاری، و حتی تشخیص اعضای خانواده و دوستان خود را نیز ندارند.

ولی این روز ها اسم گیاه دارویی جینکوبیلوبا یا کهن دار در مطالعات علمی، مقاله ها، داروخانه ها و ... زیاد شنیده می شود که ما را ترغیب می نماید تا درباره خاصیت، ویژگی ها وکاربرد های احتمالی این گیاه بیشتر بدانیم.

جالب است بدانیم که متداول ترین کاربرد این گیاه افزایش حافظه و پیشگیری از فراموشی می باشد. جینکو بیلوبا به طور خاص، اثرات مفیدی در درمان آلزایمر نشان داده است. تحقیقات اخیر تاثیرقابل ملاحظه این گیاه در پیش گیری از جنون، اضطراب، شیزوفرنی و افسردگی را نشان می دهند.

جینکوبیلوبا باعث تحریک گردش خون مغزی می شود و در نتیجه مسائل ناشی از نارسایی گردش خون در مغز را که می تواند باعث دلهره، استرس، کمی حافظه، مسائل شنوایی و کاهش تمرکز شود را از بین می برد. بهبود تفکر و رفتار های اجتماعی، بهبود زوال عقل در آلزایمر و تسکین علائم اضطراب که در نتیجه جریان خون ناکارآمد به سمت مغز باشد، با مصرف این گیاه گزارش شده است. تحقیقات نشان داده که عصاره برگ کهن دار همچنین در درمان طنین مزمن گوش یا زنگ گوش، لنگی متناوب، سرگیجه مزمن، ایجاد لخته در رگ و سایر اختلالات قلبی، عروقی و اعصاب مرکزی نیز مؤثر است.

مجتمع صنایع دینه ایران با همکاری مجموعه ای از نیرو های متخصص و با بهره گیری از علم و تکنولوژی به روز، به عنوان یکی از بزرگترین و با سابقه ترین فراوری نمایندگان دارو های گیاهی و گیاهان دارویی و با سابقه ای در حدود 40 سال قرص تقویت حافظه جینکو بی. زد را به جامعه دارویی کشور عرضه نموده که علاوه بر عصاره استاندارد جینکو بیلوبا، حاوی ویتامین B1 (تیامین هیدروکلراید) و زینک سولفات نیزمی باشد.

محققین استفاده از ویتامین B1 را برای داشتن و حفظ یک عملکرد مثبت مانند افزایش توانایی های یادگیری، افزایش انرژی، مبارزه با استرس، و جلوگیری از نوعی اختلال حافظه به نام سندرم انسفالوپاتی ورنیکه -کورساکف واز دست دادن حافظه، از جمله بیماری آلزایمر پیشنهاد می نمایند.

از طرفی وجود زینک یا روی دراین محصول از خطرات کمبود روی در بدن که به احتمال ابتلای به آلزایمر می انجامد پیشگیری می نماید. استفاده از روی در جلوگیری از کاهش توانایی بازشناختی مخصوصا در دوران میان سالی نقش دارد.

مصرف روزی دو قرص جینکو بی. زد دینه با دارا بودن 60 میلی گرم عصاره گیاه جینکو و با استناد به منابع علمی و پزشکی معتبر، می تواند بخوبی اختلالات مربوط به حافظه، دمانس، وزوز گوش و سرگیجه را بهبود بخشد. جینکو بی. زد برای تمام افراد بغیر از خانم ها دردوران بارداری و شیردهی قابل استفاده می باشد. البته با توجه به تاثیر افزایش دهندگی جریان خون مغزی، مصرف همزمان این دارو با دارو های رقیق نماینده خون ممکن است تاثیر هم افزایی ایجاد نماید و پیشنهاد می شود با نظارت پزشک مصرف شود.

قابل تهیه در دارو خانه های سراسر کشور

www.dinehiran.ir

[email protected]

تلفن مشاوره: 02161018 داخلی 1 و 3

منبع: برترین ها

به "جینکو بیلوبا کیمیا یا ادعا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جینکو بیلوبا کیمیا یا ادعا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید