درگیری لفظی ترامپ و اوباما بالا گرفت

به گزارش دشت آسمانی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه به بیانیه باراک اوباما در خصوص تیراندازی های مرگبار اخیر در این کشور واکنش نشان داد و در توجیه اوضاع جاری آمریکا، به حوادث مشابهی که در سال های قبل از ریاست جمهوری اش روی داده است، اشاره نمود.

درگیری لفظی ترامپ و اوباما بالا گرفت

به گزارش دشت آسمانی، ترامپ در توییترش نقل قولی از برایان کیلمید یکی از مجریان برنامه فاکس اند فرندز شبکه فاکس نیوز را در انتقاد از بیانیه باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا در خصوص دو تیراندازی هفته اخیر در شهر ال پاسو ایالت تگزاس و شهر دیتون ایالت اوهایو، منتشر کرد.

ترامپ توییتش را این طور شروع کرد: حیرانم که آیا جورج بوش (رئیس جمهوری اسبق آمریکا)، پرزیدنت اوباما را بعد از سندی هوک محکوم کرد.9109

در سال 2012 که اوباما رئیس جمهوری آمریکا بود، یک جوان آمریکایی به مدرسه ابتدایی سندی هوک در شهر نیوتاون ایالت کنتیکت حمله کرد که بر اثر آن 20 کودک و 6 فرد بزرگسال به ضرب گلوله کشته شدند.

ترامپ در ادامه این توییت به نقل از کیلمید آورد: 32 تیراندازی کور در دوره زمامداری پرزیدنت اوباما روی داد. هیچ کس نگفت که اوباما خارج از کنترل است. تیراندازی های کور حتی قبل از آن که رئیس جمهوری (ترامپ) به فکر نامزدی در انتخابات بیفتد، روی می داد.

اوباما در پی تیراندازی های ال پاسو و دیتون، بیانیه ای صادر کرد و از آمریکایی ها خواست رهبرانی را که به فضای ترس و نفرت و نژاد پرستی دامن می زنند، رد نمایند.

اوباما در این بیانیه آورد: اکنون زمان آن فرا رسیده که آمریکایی های نیک سیرت از هر نژاد و مذهب و حزب سیاسی، کلام هر یک از سران را که جو وحشت و نفرت را تشدید نموده یا احساسات نژادپرستانه را عادی می سازد، رد نمایند.

اوباما، سران مورد نظر خود را اشخاصی خواند که مخالفانشان را بد جلوه می دهند، دیگران و از جمله مهاجران را تهدیدی علیه زندگی آمریکایی ها می دانند یا دلالت می نمایند که آمریکا تنها به عده خاصی تعلق دارد.

اوباما مشخصا به نام ترامپ اشاره ای نکرد، اما بیانیه وی به مثابه نکوهش تلویحی ترامپ تلقی شد.

اوباما در حالی این بیانیه را منتشر کرد و بسیاری از نمایندگان دموکرات آمریکا خواهان اعمال مقررات قوی تر در زمینه فروش سلاح در این کشور شده اند.

همچنین این بیانیه در پی انتشار جزئیات بیشتری در خصوص عامل تیراندازی در ال پاسو صادر شد.

گفته می گردد که مظنون قبل از حمله، بیانیه ای علیه مهاجرت در شبکه های اجتماعی منتشر نموده است. بعضی، این بیانیه را در راستای و مشابه لفاظی های ترامپ در خصوص مهاجران می دانند.9109

ترامپ همچنین روز سه شنبه در توییت دیگری با نقل قول از اینسلی ارهارت مجری دیگر برنامه فاکس اند فرندز، به سخنان این مجری مبنی بر اینکه با نزدیک شدن به فصل انتخابات 2020، مخالفان رییس جمهوری درصدد اعمال فشار به وسیله روایات نژادپرستانه هستند، نوشت: ارهارت و من، حداقل نژادپرستی را داریم.

ترامپ در توجیه این ادعای خود به پایین بودن نرخ بیکاری در این سال ها در میان آمریکایی های اسپانیایی تبار، آسیایی تبار و سیاهپوستان این کشور اشاره نمود.

یک جوان 21 ساله روز شنبه هفته جاری با ورود به یک فروشگاه در شهر ال پاسو اغلب حاضران را به گلوله بست که بر اثر آن 22 نفر کشته و بیش از 26 تن زخمی شدند.

تیراندازی در شهر ال پاسو با یک تیراندازی دیگر در شهر دیتون ایالت اوهایو دنبال شد که بر اثر آن دستکم 9 نفر کشته و دهها تن زخمی شدند.

ترامپ روز دوشنبه در سخنانی در کاخ سفید حملات ایالت های تگزاس و اوهایو را وحشیانه و جنایت علیه تمامیت بشر دانست و خواهان همکاری دو حزب دموکرات و جمهوریخواه در کنگره برای تصویب قوانین سختگیرانه در زمینه فروش سلاح شد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "درگیری لفظی ترامپ و اوباما بالا گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری لفظی ترامپ و اوباما بالا گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید