رکود کرونا بدتر از بحران 12 سال پیش است

به گزارش دشت آسمانی، رییس سازمان جهانی تجارت (WTO) اظهار کرد که پیش بینیها نشان می دهد رکود اقتصادی و از بین رفتن مشاغل ناشی از شیوع ویروس کرونا بدتر از رکود اقتصادی سال 2008 خواهد بود.

رکود کرونا بدتر از بحران 12 سال پیش است

به گزارش دشت آسمانی، روبرتو آزودو، مدیرکل سازمان جهانی تجارت در پیغام ویدیویی که از خانه اش ضبط و در وب سایت این نهاد منتشر شده بود، اظهار کرد: این بیماری همه گیر تاثیر بزرگ اجتناب ناپذیری روی اقتصاد خواهد داشت. وی در ادامه اضافه نمود: پیش بینیهای اخیر حاکی از رکود اقتصادی و از بین رفتن مشاغل هستند که بسیار بدتر از بحران اقتصادی جهانی 12 سال پیش است.

مدیرکل سازمان جهانی تجارت گفت: پیش بینیهای دقیق وجود ندارد اما اقتصاددانان این نهاد انتظار دارند تجارت افت بسیار شدیدی پیدا کند.

وی با بیان این که کشورها برای محدود کردن آسیب اقتصادی و فراهم کردن زمینه احیای بلندمدت می توانند اقدامات مهمی انجام دهند، خواهان همکاری کشورها با یکدیگر شد و اظهار داشت تلاشهای هماهنگ، قدرت جمعی مبارزه با رکود را افزایش خواهد داد.

آزودو بدون نام بردن از کشورها، تدابیر محرک اقتصادی که از سوی دولتها تدوین شده است را مثبت خواند و از اعضای سازمان جهانی تجارت خواست شفاف عمل نموده و اطلاعات را در اختیار دیگران بگذارند.

بر اساس گزارش رویترز، از زمان گزارش اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا در ماه میلادی جاری، ملاقاتهای حضوری از سوی سازمان جهانی تجارت در مقر این نهاد در ژنو لغو شده است و این نهاد ملاقات دو سالانه خود که قرار بود ماه ژوئن در قزاقستان برگزار گردد را به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رکود کرونا بدتر از بحران 12 سال پیش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکود کرونا بدتر از بحران 12 سال پیش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید