زندگی در جزیره ناشناخته کرونا مثل خانواده دکتر ارنست

به گزارش دشت آسمانی، سارا روستاپور مجری، کارگردان و تهیه کننده برنامه کودک که این روزها با نام خانم بهار در برنامه پاشو پاشو کوچولو مهمان خانه های ماست تعبیر خلاقانه ای از خانه نشینی این روزها دارد. او این خانه نشینی اجباری را همچون زندگی در یک جزیره ناشناخته تعبیر می نماید؛ چیزی شبیه زندگی خانواده دکتر ارنست.

زندگی در جزیره ناشناخته کرونا مثل خانواده دکتر ارنست

دشت آسمانی - سمیرا باباجانپور : فکرش را کنید به طور اتفاقی، بدون هیچ برنامه ریزی مجبورید در یک جزیره ناشناخته زندگی کنید؟ آن وقت چطور از عهده کارها برمی آمدید؟ دور از ذهن نیست که روستاپور، مجری نام آشنای برنامه های بچگانه تلویزیون چنین تعبیر خلاق و تخیلی از خانه نشینی بچه ها و خانواده ها به دلیل بحران کرونا داشته باشد. او که سال هاست برای بچه ها برنامه می سازد باور دارد که اگر بخواهیم این روزها را بدون استرس و اضطراب کنار بچه ها در خانه بگذرانیم باید از قوه تخیل مان بهره بگیریم و روزهایمان را متفاوت و هیجان انگیز پشت سر بگذاریم.

او می گوید:ویروس کرونا آنقدر سریع و غافلگیرانه روال عادی زندگی هایمان را مختل کرد که نفهمیدیم چگونه باید برنامه ریزی کنیم و دقیقاً چه رفتاری پیش بگیریم. الان تنها چیزی که همه می دانیم و بسیار مهم است در خانه ماندن ماست. باید بپذیریم که اتفاقی دور از کنترل پیش آمده و باید برای حفظ سلامتی مان در خانه بمانیم؛ چیزی شبیه گرفتار شدن در یک جزیره ناشناخته. اگر در چنین شرایطی باشیم چه رفتاری خواهیم داشت؟ راستش این روزها زیاد به کارتن خانواده دکتر ارنست فکر می کنم؛ خانواده ای که در یک جزیره گیر افتاده اند ولی بسیار زیبا و خلاقانه زندگی شان را پیش می برند. وسایل زندگی را خودشان می سازند و برای بهتر شدن کیفیت زندگی کوشش می نمایند. الان شرایط ما اینگونه است. اینکه قبلاً چه برنامه ای برای زندگی داشتیم مهم نیست؛ بلکه الان باید چه برنامه ای داشته باشیم مهم است.

  • تفریحات هیجان انگیز را از قلم نیاندازید

روستاپور یا همان خانم بهار برنامه بچگانه پاشو پاشو کوچولو اهمیت برنامه ریزی در خانه نشینی را برای خانواده هایی که فرزند دارند بیشتر می داند و می گوید: مادر و پدرها مسئولیت بیشتری دارند. باید اوقات فراغت تمام نشدنی فرزندشان را تنها در چهاردیواری خانه پر نمایند. مسلماً این اوقات فراغت نباید تنها با تلویزیون پر گردد. مثلاً ما در برنامه های نوروزی مان آموزش های خوبی درخصوص بازی های آپارتمانی و ساخت کاردستی می دهیم. زمانی را هم حتماً به مطالعه بگذرانند و برای اینکه برای بچه های جذاب باشد سراغ کتاب ها و دانستنی های خاص و متفاوت بروند. مطالعه درباره موجودات عجیب می تواند جالب باشد. اگر هم قرار است از اینترنت و فضای مجازی استفاده نمایند با کنترل زمان و هدفمند باشد.

  • فعلاً ضبط برنامه متوقف است

او از سختی کار برنامه سازی می گوید و معتقد است که این روزها سخت تر و بااهمیت تر است:این چند وقت تعداد زیادی از کارمندان صدا و سیما فعالیت می نمایند تا برنامه ها سر وقت به پخش برسد. برنامه سازی کار سختی است. مثلاً همین برنامه پاشو پاشو کوچولو یک برنامه 210 قسمتی است که ما 170 قسمتش را قبل از عید ضبط کردیم و به دلیل شیوع ویروس کرونا مجبور شدیم فعلاً کار را متوقف کنیم. در برنامه ما بچه ها حضور دارند و این روزها هم نمی گردد آنها را به برنامه دعوت کرد.

خانم بهار برای همه مردم سالی خوش و پربرکت آرزو می نماید و می گوید:امیدوارم این روزها به سلامتی و خیر بگذرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "زندگی در جزیره ناشناخته کرونا مثل خانواده دکتر ارنست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی در جزیره ناشناخته کرونا مثل خانواده دکتر ارنست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید