سازمان ملل سند حمایت اقتصادی و فنی از انتخابات افغانستان را امضا کرد

به گزارش دشت آسمانی، نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان در نشست مشترکی با کمیسیون های انتخاباتی این کشور سند حمایت اقتصادی و فنی از انتخابات ریاست جمهوری این کشور را به امضا رساند.

سازمان ملل سند حمایت اقتصادی و فنی از انتخابات افغانستان را امضا کرد

به گزارش دفتر منطقه ای دشت آسمانی، تدامیچی یاماموتو نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان در نشست مشترکی با اعضای کمیسیون های انتخاباتی افغانستان اعلام نمود که این سازمان به حمایت اقتصادی و فنی از کمیسیون های انتخاباتی متهعد است تا انتخابات ریاست جمهوری این کشور به درستی و بدون هیچ مسئله ای برگزار گردد.

وی اعلام کرد که 43 کارشناس بین المللی، 134 کارشناس داخلی در بخش های مختلف از جمله فنی، تدارکات و مشورت دهی از طرف سازمان ملل با کمیسیون های انتخاباتی افغانستان در راستای برگزاری انتخابات همکاری خواهند کرد.

با وجود حضور شمار بسیاری از کارشناسان بین المللی در روند انتخابات اما نماینده ویژه سازمان ملل تاکید نمود که انتخابات باید به رهبری و مالکیت افغان ها برگزار گردد.

زهر ه بیان شینواری رئیس کمیسیون شکایات انتخابات افغانستان نیز در این نشست گفت: برای برگزاری انتخابات پیروز ضروری است تا تمامی شرکای انتخاباتی، بویژه جامعه جهانی با کمیسیون های انتخاباتی این کشور همکاری نمایند.

وی توضیح داد که کمیسیون های انتخاباتی از هزینه یاری های اقتصادی سازمان ملل در امور غیر ضروری خودداری خواهد نمود و خواهان همکاری و حمایت فنی سازمان ملل در استفاده از سامانه های بیومتریک در انتخابات شد.

این در حالی است که دفتر نمایندگی سازمان ملل در کابل پیش از این حمایت اقتصادی از انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان را به اصلاحات اساسی در کمیسیون های انتخاباتی این کشور مشروط نموده بود.

لازم به ذکر است که نمایندگی سازمان ملل در کابل در ماهای گذشته پیش نویس بودجه ارسالی کمیسیون انتخابات برای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را رد نموده بود.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان قرار است به تاریخ ششم مهرماه سالجاری برگزار گردد. برای رسیدن به کرسی ریاست جمهوری، 18 نامزد از جمله رئیس جمهور اشرف غنی و عبدالله عبدالله، رییس اجرایی دولت افغانستان با هم رقابت می نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سازمان ملل سند حمایت اقتصادی و فنی از انتخابات افغانستان را امضا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل سند حمایت اقتصادی و فنی از انتخابات افغانستان را امضا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید