شفر: فدراسیون فوتبال بین مربیان تیم ملی و باشگاه ها جلسه بگذارد، مثل پدر پشت بازیکنانم هستم

به گزارش دشت آسمانی، وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت که فدراسیون فوتبال باید بین مربیان تیم ملی و باشگاه ها جلسه بگذارد. - اخبار ورزشی -

شفر: فدراسیون فوتبال بین مربیان تیم ملی و باشگاه ها جلسه بگذارد، مثل پدر پشت بازیکنانم هستم

به گزارش خبرنگار ورزشی دشت آسمانی ، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر صنعت نفت آبادان در هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال گفت: فردا بازی مهمی در پیش داریم. هر بازی را باید با برد به انتها برسانیم. متاسفانه در دیدار برابر استقلال خوزستان فقط یک گل زدیم که این گل کمی با شانس بود اما در فوتبال بدون شانس نمی توانید گل بزنید. در این دیدار مهم ترین چیز برای من پاس های متعدد وینگرها به مهاجمان بود.

وی اضافه نمود: پس از بازی با سایپا فشار زیادی به بازیکنانم وارد شد. برخی ها در مورد بازیکنان و تیم صحبت کردند و تصور داشتند که فوتبال را درک می نمایند. فوتبال یک موضوع عمومی است که در اتوبوس و تاکسی در مورد آن صحبت می نمایند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال توضیح داد: فردا آماده بازی با صنعت نفت هستیم. سال گذشته سه بار با این تیم بازی کردیم که یکبار در نیمه نهایی جام حذفی بود. آنها تیم سختکوشی دارند و در دیدار قبلی شاهد بودیم چند نفر روی نیمکت کارت گرفتند. به هواداران مان احتیاج داریم و امیدوارم فردا بیایند و حمایت مان نمایند تا نتیجه خوبی کسب نموده و به پیروزی برسیم.

شفر در رابطه با استفاده از بازیکنان جوان در ترکیب استقلال گفت: این مسئله آینده استقلال است و با مدیرعامل باشگاه در حال صحبت هستم. امیدوارم زبانم به اندازه کافی خوب باشد که این بخش را شرح دهم. بازیکن جوان چه زمانی پیشرفت می نماید؟ زمانی که در خانه یا روی نیمکت بنشیند نمی تواند پیشرفت کند. اللهیار صیادمنش پتانسیل بالایی دارد اما باید یاد بگیرد که یک مهاجم چطور در یک لحظه حرکت کند. بازی تیم امید ایران و عمان را دیدم، صیادمنش خیلی دوید و احتیاج به استراحت داشت. به همین دلیل در دیدار قبل استراحت کرد. صیادمنش برای آینده است. سجاد آقایی مصدوم شده و رضا کریمی در عمان مصدوم شد و نمی دانم چرا به ایران برنگشت.

سرمربی تیم فوتبال استقلال اعلام کرد: آژاکس هلند با تعدادی از بازیکنان جوان در اروپا نتایج خوبی کسب نموده است. هواداران و رسانه ها باید به بازیکنان جوان یاری نمایند که به تیم ملی برسند. بازیکن جوان باید اشتباه کند تا دفعه بعد بتواند کارش را به درستی انجام دهد. اشتباه کردن یک بازیکن طبیعی است. من همیشه مثل پدر پشت بازیکنانم هستم در صورتی که شخصیت خوبی داشته باشند. صیادمنش در این سن یکی از بهترین استعدادهای جهانست و همیشه با او در تمرینات و بررسی صحبت می کنم که چه کار کند. شما نمی توانید بدون بازیکن جوان آینده را بسازید. در تلفن خودم پیغام هایی از هواداران می بینم که در رابطه با بازیکنان جوان صحبت می نمایند. امروز با صیادمنش در تمرین صحبت کردم که چه کار کند.

شفر ادامه داد: روزنامه ای در آلمان اشاره نموده که بایرن مونیخ در حال حاضر شماره 5 آلمان است چرا که این تیم تنها دو بازیکن جوان دارد. در صورتی که دورتموند بازیکنان جوان و خوبی دارد و در صدر جدول بوندس لیگا قرار گرفته است بازیکنان جوان باید قدم به قدم به ترکیب تیم اضافه شوند. اینطور نمی گردد بگویند این بازیکن و آن بازیکن بروند و بدوند. فوتبال یک کار گروهی است و احتیاج به تمرین و تکرار و انگیزه دارد. فوتبال پلی استیشن نیست که با یک دکمه بازی را ببرید.

وی در واکنش به این سوال که چرا ملی پوشانش در تمرین ریکاوری تیم ملی فوتبال شرکت نکردند گفت: همیشه از تیم ملی حمایت نموده ام. خودم در کشورهای تایلند، کامرون و جامائیکا سرمربی تیم ملی بودم و مسائل مربیان تیم ملی را می دانم اما شرایط اینجا سخت تر است. بازی با بولیوی را دیدید که فقط من در استادیوم بودم و دلیل این موضوع را نمی دانم و نمی دانم چرا انگیزه و علاقه داشتم که بازی تیم ملی و همچنین بازیکنانم را ببینم. قصد داشتم این پیغام را به فدراسیون فوتبال برسانم که تیم ملی با اهمیت است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال اضافه نمود: پیش از اینکه تیم ملی به جام جهانی برود در سالن بزرگی که برای مراسم بدرقه تیم ملی بود شرکت کردم. اگر فرصت داشتم به قطر می رفتم و بازی با ونزوئلا را نیز می دیدم. تیم ملی احتیاج به حمایت دارد و فدراسیون و باشگاه باید با هم کار نمایند. برای مربیان تیم ملی مهم است که بازیکنان سپاهان، ذوب آهن، پرسپولیس و تیم های دیگر در چه شرایطی قرار دارند و بتوانند با آنها صحبت نمایند. در آلمان سالی دو بار مربی تیم ملی و مربیان باشگاهی جلسه گذشته و با هم صحبت می نمایند. اولیور کان و مهمت شول بازیکنان من بودند و طبیعی است که بخواهم با مربی تیم ملی صحبت کنم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه باید همکاری نزدیک داشته باشند، اعلام کرد: من در حال حاضر در ایران حضور داشته و ایرانی هستم. خیلی خوشحالم که سیدمجید حسینی که بعنوان بازیکن زیر 23 کمتر در استقلال بازی می کرد الان برای تیم ملی بازی می نماید. حسینی در باشگاه ما خوب کار کرد و همان وضعیت را دیگر بازیکن جوان ما امید نورافکن داشت. زمانی که به استقلال آمد بازیکن بزرگی نبود و بعدها به تیم ملی دعوت شد.

شفر مطرح نمود: بهتر است بازیکنان در اردوی ریکاوری تیم خودشان نمایند. ما پزشک و امکانات کاملی داریم قبل از بازی با السد قطر 6 بازیکن ما در تیم ملی حضور داشتند که یک بازیکن بازی کرد، سه بازیکن روی نیمکت نشستند و دو بقیه بیرون بودند. شرایط نباید اینطور باشد. ما باید صحبت نموده و در ارتباط باشیم. نباید صحبت های مان در رسانه ها باشد و این صحبت باید رودررو صورت بگیرد. چیزی که الان باید اتفاق بیفتد این است که فدراسیون جلسه ای بین کادر فنی تیم ملی و مربیان باشگاهی برگزار کند. همه تیم های ملی در جهان همین کار را می نمایند. کاری که در تایلند جامائیکا انجام دادم. شماره فدراسیون آلمان را به شما می دهم تا بپرسید که آیا مربیان تیم ملی و باشگاهی سالی دوبار جلسه دارند یا نه.

وی گفت: امیدوارم تیم ملی قهرمان جام ملت های آسیا گردد. ما در تیم ملی بازیکنان چون روزبه چشم منتظری، وریا غفوری و آرمان سهرابیان و سیدحسین حسینی را داریم بنابراین برای ما هم خوب است که اینها در تیم ملی حضور داشته باشند.

شفر در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه آیا لیست بازیکنان مدنظرش را برای نیم فصل دوم به باشگاه داده است یا نه گفت: در رابطه با این موضوع با مدیرعامل باشگاه صحبت خواهم کرد.

وی در رابطه با اینکه آیا پیش از بازی استقلال با اعضای کمیته فنی مشورت خواهد نمود، گفت: هیچ مسئله ای با کمیته فنی ندارم. چه کسی گفته با کمیته فنی مشکل دارم؟ شایعات در صفحات مجازی را باور نکنید. من مربی جوانی نیستم و متوجه می شوم چه افرادی در باشگاه علیه ما هستند و و چه کسانی می خواهند یاری نمایند. استقلال باشگاه کوچکی نیست و یک باشگاه بزرگ و ویژه است و شاید 40 میلیون هوادار در سراسر جهان داشته باشد. استقلال تنها محل تمرین و برگزاری تمرین نیست. ما در قبال هوادارانمان مسئولیت بزرگی داریم. در خوزستان هواداران مقابل هتل، فرودگاه و استادیوم دوست داشتند کنار ما باشند. این موضوع برای فوتبال خیلی مهم است می دانم مدیرعامل باشگاه به خاطر اشتباهات گدشته باید خیلی کار کند. شما تیم آژاکس یا تیم ملی هلند را می توانید مثل بزنید که آرین روبن و فن پرسی را بیرون گذاشته و از بازیکنان جوان استفاده می نمایند. شما بدون شکست نمی توانید پیشرفت کنید شاید برخی ها هوادار پرسپولیس بوده وانتقاد می نمایند اما ما با هم هستید. مطمئن باشید با بازیکنان جدید تیم قدرتمندی می سازیم.

سرمربی تیم استقلال درپاسخ به سوال خبرنگاری مبنی براینکه آمار گلزنی استقلال خوب نیست، گفت: در بازی مقابل استقلال خوزستان روح الله باقری دو موقعیت 70 و 80 درصدی از الحاجی گرو گرفت و آن را از دست داد. موقعیتی که او به گل تبدیل کرد 10 درصد برای گل زدن داشت شاید اگر زمین خیس نبود و مدافع استقلال خوزستان سر نمی خورد توپ گل نمی شد. شانس باید در فوتبال باشد. ما همیشه تمرین می کنیم که بازیکنان اعتماد به نفس داشته باشند که گرو با یک پرس توپی را گرفت که اگر اعتماد به نفس بیشتری داشت می توانست به داخل محوطه جریمه برود و به گل تبدیل کند یا کاری کند که بازیکن خطا نمایند. فرشید باقری شوت زد که یکی از آنها را دوازه بان حریف را گرفت. این کارها را در تمرینات همیشه انجام می دهم و به باقری می گویم که گل تو در راه و خودش علاقه مند است که به گل برسد. برداشتن لوگوی شبکه خبر از مقابل وینفرد شفر به دلیل یک اشتباه

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شفر: فدراسیون فوتبال بین مربیان تیم ملی و باشگاه ها جلسه بگذارد، مثل پدر پشت بازیکنانم هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفر: فدراسیون فوتبال بین مربیان تیم ملی و باشگاه ها جلسه بگذارد، مثل پدر پشت بازیکنانم هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید