فاز اول اسکله منطقه ویژه پارسیان به زودی اماده افتتاح می گردد

به گزارش خبرنگاران، فریدون همتی دوشنبه شب در جلسه شورای اداری هرمزگان با فعالان اقتصادی که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری برگزار گردید، بیان داشت: فعالیت و رونق خوبی در استان هرمزگان وجود دارد و این استان پذیرای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

فاز اول اسکله منطقه ویژه پارسیان به زودی اماده افتتاح می گردد

همتی با بیان اینکه در سال 95 میزان صادرات غیرنفتی استان هرمزگان یک میلیارد و 100 میلیون دلار بود، بیان کرد: با اقداماتی که در سال 96 صورت گرفت این رقم به بیش از دو میلیارد دلار رسید و در هشت ماهه نخست امسال نیز از یک میلیارد دلار صادرات عبور نموده ایم.

وی ادامه داد: استان هرمزگان توانسته در جذب منابع تسهیلات صندوق توسعه ملی برای اشتغالزایی روستایی رتبه نخست کشور را کسب کند.

استاندار هرمزگان اضافه نمود: سال گذشته حدود 22 هزار شغل در هرمزگان ایجاد شد و برای امسال ایجاد 30 هزار شغل در هرمزگان هدف گذاری شده است.

همتی با بیان اینکه فاز اول بندر منطقه ویژه پارسیان به زودی آماده بهره برداری خواهد شد، توضیح داد: متقاضیان جهت سرمایه گذاری در زمینه های پتروشیمی، فولاد و پودر آلومینا در این منطقه اعلام آمادگی داشته اند.

وی با بیان اینکه در منطقه شرق هرمزگان، توسعه سواحل مکران در حال پیگیری است، گفت: ایجاد پایانه صادرات نفت، پالایشگاه 350 هزار بشکه ای توسط بخش خصوصی، شهرک صنعتی دو هزار هکتاری، نیروگاه هزار و 400 مگاواتی سیریک و ایجاد منطقه آزاد در جاسک از جمله برنامه های در حال انجام جهت توسعه سواحل مکران است.

استاندار هرمزگان بیان داشت: در حوزه تامین آب کارهای خوبی در هرمزگان اجرا شده و فاز نخست آب شیرین کن 100 هزار متر مکعبی بندرعباس با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور افتتاح می گردد.

همتی اضافه نمود: فعالیت و رونق خوبی در استان هرمزگان وجود دارد و این استان پذیرای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

وی گفت: سفر دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دستاوردهای بسیار خوبی برای استان هرمزگان خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فاز اول اسکله منطقه ویژه پارسیان به زودی اماده افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاز اول اسکله منطقه ویژه پارسیان به زودی اماده افتتاح می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید