لیگ برتر فوتبال، جدال 6 امتیازی پرسپولیس با شهر خودرو و دربی تمام استقلالی اصفهان، استقلال به دنبال استارت پیروزی در سکوت آزادی

به گزارش دشت آسمانی، تیم فوتبال استقلال کوشش می نماید نخستین پیروزی خود را در نوزدهمین دوره لیگ برتر با شکست گل گهر سیرجان کسب کند، دیداری که در استادیوم بدون تماشاگر آزادی برگزار می گردد.

لیگ برتر فوتبال، جدال 6 امتیازی پرسپولیس با شهر خودرو و دربی تمام استقلالی اصفهان، استقلال به دنبال استارت پیروزی در سکوت آزادی

به گزارش دشت آسمانی، نوزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال، عصر امروز (آدینه) و با برگزاری هشت دیدار همزمان، وارد هفته ششم می گردد. در زیر به آنالیز دیدارهای این هفته می پردازیم:

پیکان - نفت مسجدسلیمان

پس از کسب یک امتیاز از سه دیدار ابتدایی، خودروسازان در دو هفته بعدی عملکرد خوبی از خود نشان دادند. پیکان ابتدا ماشین سازان را با شش گل در هم کوبید و در خوزستان مقابل فولاد به تساوی رسید. شاگردان فرکی امیدوارند پس از فزونی برابر ماشین سازی، دومین پیروزی متوالی خود را در استادیوم شهدای شهرقدس به دست بیاورند.

نفت هم که به شدت با مسائل اقتصادی دست و پنجه نرم می نماید و حتی مهدی تارتار گفته است که شاید پس از این بازی از جمع نفتی ها جدا گردد، پنج تساوی در پنج دیدار سخت گذشته خود کسب نموده است. حالا تارتار امیدوار است در دیداری که به احتمال فراوان آخرین دیدارش روی نیمکت نفت خواهد بود، نخستین پیروزی این تیم را در لیگ برتر به ارمغان بیاورد تا مسجدسلیمان را با خاطره خوشی ترک کند.

استقلال - گل گهر سیرجان

شکست 3 بر یک گل ریحان البرز در جام حذفی، نخستین پیروزی آبی پوشان با راهنمایی استراماچونی را به ارمغان آورد. استقلال در روزی که به خاطر محرومیت طرفداران خود، نمی تواند با حمایت آنها به مصاف گل گهر برود، امیدوار است پیروزی های خود را در لیگ برتر شروع کند تا در ادامه فصل، بیش از این از سایر تیم های صدرنشین جا نماند.

گل گهر نیز همانند استقلال شرایط خوبی ندارد. با این تفاوت که در جام حذفی مقابل نفت مسجدسلیمان در خانه باخت و در مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات از گردونه رقابت ها کنار رفت. با نارضایتی طرفداران از عملکرد گل گهر و با زمزمه های زیادی که مبنی بر برکناری وینکو بگوویچ به گوش می رسد، این مسابقه را می توان آخرین امید مربی کروات برای ادامه کار در سیرجان دانست. بدون شک شکست مقابل استقلال در لیگ برتر، می تواند فشارها را به سرمربی 70 ساله گل گهر افزایش دهد.

نساجی مازندران - ماشین سازی تبریز

شاگردان محمدرضا مهاجری تاکنون فراتر از انتظارات ظاهر شده اند و در دومین فصل حضور خود در لیگ برتر، در صندلی پنجم جدول جای دارند. مهاجری که سال گذشته در ماشین سازی فعالیت می کرد، چند روز پیش شکست تلخی مقابل شهر خودرو در جام حذفی متحمل شد و حالا به مصاف تیمی می رود که دو امتیاز کمتر از شاگردانش کسب نموده است. ماشین سازی نیز که دیدارهای پرگلی را پشت سر می گذارد، در دو دیدار قبلی خود در لیگ برتر، شش گل زده و هشت گل دریافت نموده است و کار سختی برابر بهترین خط حمله لیگ برتر پیش رو دارد.

سپاهان - ذوب آهن

دو تیم اصفهانی که از مربیان پیشین استقلال بهره می برند، در شرایط متفاوتی برابر هم صف آرایی می نمایند. زردپوشان که این فصل ترکیب و نیمکت پرستاره ای در اختیار دارند، هفته گذشته با شکست پرسپولیس در تهران به صدر جدول صعود کردند و همچنین به جمع 16 تیم انتهای جام حذفی راه یافته اند. سپاهان به لطف درخشش خط دفاع این تیم و نیز پیغام نیازمند، تاکنون گلی دریافت ننموده و حالا می تواند با فزونی در دربی اصفهان، صندلی خود را در صدر جدول تثبیت کند. البته آخرین تقابل دو تیم که نقش ویژه ای در قهرمان نشدن شاگردان قلعه نویی در فصل گذشته داشت، با تساوی انتها یافت.

ذوب آهن هم پس از شکست هفته نخست مقابل سایپا، چهار دیدار قبلی خود را با تساوی به انتها رساند و حالا در رده سیزدهم جدول روزگار می گذارند. در صورت فزونی استقلال برابر گل گهر، شرایط برای شاگردان منصوریان بدتر از این هم خواهد شد و ممکن است ذوب آهن به سه تیم انتهایی جدول بپیوندد. البته شاگردان منصوریان پس از ناکامی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا، در هفته اخیر نخستین پیروزی خود را در جام حذفی به دست آورده اند و در آستانه دیدار برابر سپاهان، روحیه مضاعفی دارند.

صنعت نفت آبادان - سایپا

نفتی ها در شرایطی مقابل سایپا قرار می گیرند که مانند نفت مسجدسلیمان، شرایط اقتصادی خوبی ندارند و تاکنون پولی از باشگاه دریافت ننموده اند. شاگردان اسکوچیچ با وجود این مسائل، در رتبه ششم جدول قرار دارند و تنها دیدار خود در جام حذفی را هم با پیروزی پشت سر گذاشتند. نارنجی پوشان هم که تنها یک امتیاز کمتر از صنعت نفت دارند، امیدوارند نخستین شکست این تیم در آبادان را رقم بزنند و خود را به جمع چهار تیم نخست جدول برسانند.

شاهین شهرداری بوشهر - فولاد خوزستان

قعرنشین مسابقات نیز مانند استقلال و ذوب آهن، ابتدای این هفته نخستین فزونی فصل خود را در جام حذفی کسب کرد. شاهین که نیمه نخست دیدار برابر خوشه طلایی را با شکست 2 بر صفر پشت سر گذاشت، این مسابقه را در ضربات پنالتی با فزونی به انتها رساند تا به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی صعود کند. فولاد هم که تاکنون نتوانسته عملکرد مطلوبی از خود نشان دهد، با شکست برابر فجر سپاسی از جام حذفی کنار رفت و اکنون مورد انتقاد طرفدارانش واقع شده است. البته آذری قول داده که همچنان از نکونام حمایت کند و او را خطری تهدید نخواهد کرد.

شهر خودرو- پرسپولیس

تیم مشهدی پس از توقف در مسجدسلیمان و تبدیل شدن به پنجمین تیم متوقف شده برابر شاگردان تارتار، صدر جدول را به سپاهان تقدیم کرد و به رتبه سوم جدول رسید. شاگردان گل محمدی که فصل گذشته در سه مسابقه خود (دو بازی در لیگ برتر و یک دیدار در جام حذفی) برابر پرسپولیس باختند، در این مسابقه کوشش می نمایند نخستین امتیاز خود را در این دیدار شش امتیازی برابر سرخپوشان بگیرند و در هفته های آینده بتوانند دوباره به صدر جدول برسند.

از نکات جالب این مسابقه می توان به تقابل گل محمدی و مهدی رحمتی با پرسپولیس اشاره نمود. سرمربی فعلی شهر خودرو سال ها در قلب دفاع سرخپوشان به میدان رفته و رحمتی هم با پیراهن استقلال، در دربی های خاطره انگیزی برابر پرسپولیس قرار گرفته است، دیدارهای خاطره انگیزی که می توان به فزونی 3 بر 2 استقلال برابر پرسپولیس در سال 95 و نیز شکست 3 بر 2 آبی پوشان مقابل شاگردان دنیزلی در دربی به یادماندنی سال 90 اشاره نمود.

پرسپولیس نیز که یکشنبه هفته گذشته فزونی ارزشمندی در دربی تهران به دست آورد، در هفته پنجم شکست تلخی برابر سپاهان تجربه کرد و به رده چهارم جدول رسید. سرخپوشان این هفته در جام حذفی، در دقایق انتهای از سد ماشین سازی گذشتند. آنها در هفته ششم در غیاب سه بازیکن اصلی خود یعنی شجاع خلیل زاده، فرشاد احمدزاده و سیدجلال حسینی در مشهد به میدان می رود. غیبت دو مدافع میانی اصلی پرسپولیس در این مسابقه، طرفداران این تیم را نگران نموده و به احتمال فراوان، محمد انصاری در این پست به میدان خواهد رفت.

تراکتور تبریز - پارس جنوبی جم

تراکتور نیز همانند سپاهان در 450 دقیقه گذشته لیگ نوزدهم، گلی دریافت ننموده که این عملکرد خط دفاع، ضعف مهاجمان این تیم را هم پوشانده است. سرخپوشان تبریز با وجود اینکه تنها سه گل زده اند و سومین خط حمله ضعیف لیگ برتر را در اختیار دارند، با 11 امتیاز و تنها به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به سپاهان در صندلی دوم جدول قرار دارند.

پارس جنوبی هم تاکنون یک پیروزی کسب نموده و در هفته روبه اتمام از رقابت های جام حذفی هم حذف شد. زردپوشان همچنان مدیرعامل ندارند و رئیس دفتر مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی این تیم را اداره می نماید. فراز کمالوند هم که خاطرات خوشی از تبریز دارد و خودش تراکتور را به لیگ برتر آورد، امیدوار است دست به کار بزرگی زده و با سه امتیاز به تعطیلات برود.

پس از این دیدارها، لیگ برتر به مدت 17 روز به خاطر دیدارهای تیم ملی فوتبال در مرحله مقدماتی جام جهانی و نیز برگزاری مسابقات جام حذفی تعطیل است و بازی های هفته هفتم لیگ برتر، روز 29 مهر برگزار خواهد شد.

برنامه کامل دیدارهای هفته ششم لیگ برتر فوتبال به توضیح زیر است:

آدینه - 98، 7، 12

پیکان تهران - نفت مسجدسلیمان

داور: بیژن حیدری، یاری ها: سعید قاسمی و آرمان اسعدی

یاری داوران اضافی: علی میرغفاری و سعید رحیمی مقدم

داور چهارم: یوسف مغروری، ناظر داوری: بهرام مهرپیما

شاهین شهرداری بوشهر - فولاد خوزستان

داور: اشکان خورشیدی، یاری ها: محمدرضا ابوالفضلی و یعقوب حجتی

یاری داوران اضافی: روح الله شریفی و کیوان علی محمدی

داور چهارم: میلاد قاسمی، ناظر داوری: ایرج نظری

شهر خودرو مشهد - پرسپولیس

داور: پیغام حیدری، یاری ها: محمدرضا منصوری و رحیم شاهین

یاری داوران اضافی: حمید حاج ملک و رضا مهدوی

داور چهارم: فرهاد فرهادپور، ناظر داوری: رسول فروغی

تراکتور تبریز - پارس جنوبی جم

داور: وحید کاظمی، یاری ها: علی میرزابیگی و عسگر محمدی

یاری داوران اضافی: مهدی سیدعلی و محمدرضا تارخ

داور چهارم: امید افخمی

ناظر داوری: محسن ترکی

نساجی مازندران - ماشین سازی تبریز

داور: محمدرضا اکبریان، یاری ها: مهدی عالیقدر و محمد پورمتقی

یاری داوران اضافی: محمدحسین ترابیان و سعاد وفاپیشه

داور چهارم: حسین سلیمانی، ناظر داوری: حسین نجاتی

سپاهان اصفهان - ذوب آهن اصفهان

داور: موعود بنیادی فر، یاری ها: حسن ظهیری و حسن یوسفی

یاری داوران اضافی: علی بای و محمدباقر پورباقر

داور چهارم: براتعلی مولوی، ناظر داوری: علیرضا کهوری

صنعت نفت آبادان - سایپای تهران

داور: میثم حیدری، یاری ها: علیرضا ایلدروم و ایوب غلامزاده

یاری داوران اضافی: امیر عرب براقی و امیر سامان سلطانی

داور چهارم: قهرمان نجفی، ناظر داوری: حسین عسگری

استقلال - گل گهر سیرجان

داور: حسن اکرمی، یاری ها: رضا سخندان و محمد راهی

یاری داوران اضافی: علی صفایی و مرتضی منصوریان

داور چهارم: علی اکبر عظیم پور، ناظر داوری: اسماعیل صفیری

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیگ برتر فوتبال، جدال 6 امتیازی پرسپولیس با شهر خودرو و دربی تمام استقلالی اصفهان، استقلال به دنبال استارت پیروزی در سکوت آزادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر فوتبال، جدال 6 امتیازی پرسپولیس با شهر خودرو و دربی تمام استقلالی اصفهان، استقلال به دنبال استارت پیروزی در سکوت آزادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید