هوای تهران در شرایط سالم

به گزارش دشت آسمانی، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در هوای تهران طی 19 خرداد، گفت: کیفیت هوای هم اکنون پایتخت با شاخص میانگین 69 در شرایط سالم است.

هوای تهران در شرایط سالم

به گزارش ایسنا، حسین شهبازی گفت: بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی و کیفیت هوا در ایستگاه مهرآباد، در برخی ساعات امروز (19 خرداد) افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها از جمله ذرات معلق و آلاینده ازون مشاهده می شود.

وی ادامه داد: به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز برای برخی ساعات بعد از ظهر افزایش میزان ابرناکی و وزش باد انتظار می رود که سبب بهبود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران می شود.

به گفته شهبازی به تدریج در ساعات خاتمهی امروز از میزان ناپایداری جوی کاسته شده و با تداوم این وضعیت جوی تا صبحگاه فردا (20 خرداد)، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها دور از انتظار نیست.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: هر چند این شرایط پابرجا نیست و با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار طی فردا بر سرعت وزش باد اضافه نموده می شود به گونه ای که برخی ساعات بعد از ظهر همراه با وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه است که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

شهبازی با بیان این که همچنین افزایش ابر و احتمال بارندگی در برخی ساعات شبانگاه فردا (20 خرداد) دور از انتظار نیست، شرح داد: دمای هوا در تهران تا روز آینده به طور محسوسی کاهش دارد.

وی اضافه نمود: بر این اساس با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق در برخی ساعات فردا انتظار می رود که شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت همچنان برقرار باشد.

شهبازی در خاتمه با اشاره به این که کیفیت هوای 24 ساعت گذشته تهران منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 67 در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون پایتخت نیز با شاخص میانگین 69 همچنان در شرایط سالم است.

منبع: همشهری آنلاین

به "هوای تهران در شرایط سالم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران در شرایط سالم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید