گشت زنی مشترک نظامیان روسیه و ترکیه در منطقه تل رفعت سوریه

به گزارش دشت آسمانی، مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه از عملیات گشت زنی مشترک نیروهای نظامی روسیه و ترکیه در منطقه تل رفعت در استان حلب سوریه در روز چهارشنبه خبر داد.

گشت زنی مشترک نظامیان روسیه و ترکیه در منطقه تل رفعت سوریه

به گزارش گروه بین الملل دشت آسمانی به نقل از خبرگزاری نووستی، سرگرد آلکسی باکین رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه خاطرنشان کرد که نیروهای نظامی روسیه و ترکیه عملیات گشت زنی مشترکی را در منطقه تل رفعت در استان حلب سوریه انجام دادند.

به گفته وی، این گشت زنی های مشترک در تاریخ 14 آگوست (23 مرداد ماه) در منطقه غیرنظامی تل رفعت و به منظور تامین امنیت و کنترل اوضاع در جهت دو منطقه مسکونی هربول و شیخ آیسا انجام شد.

این خبرگزاری همچنین پیش از این خاطرنشان کرد که در جریان بازرسی پلیس نظامی روسیه مستقر در سوریه از مناطق آزاد شده از دست گروه های مسلح تروریستی در مناطق جنوبی استان داریا، مقادیر قابل ملاحظه ای سلاح و مهمات نظامی کشف و ضبط شده است.

لازم به یادآوری است که هفته گذشته در آنکارا مذاکراتی بین ترکیه و آمریکا درباره ایجاد یک منطقه امنیتی در شمال سوریه انجام شد. بر اساس اطلاعات وزارت دفاع ترکیه، دو کشور درباره ایجاد یک مرکز هماهنگی در زمینه عملیات مشترک و برنامه ریزی برای ایجاد یک منطقه حائل امنیتی در شمال سوریه به توافق رسیده اند.

مقامات دمشق به شدت مخالف چنین توافقی هستند و اقدام آنکارا و واشنگتن را نقض حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و مغایر با اصول حقوق بین الملل، منشور سازمان ملل ارزیابی کرده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گشت زنی مشترک نظامیان روسیه و ترکیه در منطقه تل رفعت سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشت زنی مشترک نظامیان روسیه و ترکیه در منطقه تل رفعت سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید