5 مدال رنگارنگ برای فرنگی کاران نوجوان ایران در روز نخست

به گزارش دشت آسمانی، رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا از صبح روز پنج شنبه با برگزاری مسابقات 7 وزن در شهر نورسلطان کشور قزاقستان شروع شد که در سرانجام امیررضا ده بزرگی در وزن 48 کیلوگرم، سعید اسماعیلی در وزن 51 کیلوگرم و سعید کریمی زاده در وزن 92 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند، دانیال سهرابی در وزن 60 کیلوگرم صاحب مدال نقره شد و شاهرخ میکائیلی زاده در وزن 110 کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شد. مهدی احدی زناب و فرید سیرتی مقدم نمایندگان اوزان 45 و 55 کیلوگرم کشورمان نیز با شکست مقابل رقبای خود از دور رقابت ها کنار رفتند.

5 مدال رنگارنگ برای فرنگی کاران نوجوان ایران در روز نخست

نتایج کشتی گیران کشورمان به توضیح زیر است:

در وزن 45 کیلوگرم مهدی احدی زناب در دور نخست با نتیجه 6 بر 5 مقابل هارش از هندوستان مغلوب گردید و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، احدی زناب از دور رقابت ها کنار رفت و هشتم شد.

در وزن 48 کیلوگرم امیررضا ده بزرگی در دیدار نخست با نتیجه 11 بر صفر اوکه گاوا از ژاپن را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر از سد خودیبردی از تاجیکستان گذشت و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 9 بر صفر سینسیزبایف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال با نتیجه 8 بر صفر دولتبیکوف از قزاقستان را مغلوب و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 51 کیلوگرم سعید اسماعیلی در کشتی نخست با نتیجه 8 بر صفر مقابل لی از کره جنوبی به فزونی رسید وی در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر کوربایف از قزاقستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. اسماعیلی در دیدار سرانجامی در یک کشتی نزدیک با نتیجه 4 بر 3 از سد ارشاد از هند گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 55 کیلوگرم فرید سیرتی مقدم در کشتی اول با نتیجه 11 بر صفر الحسنات از اردن را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه 2 بر 8 مغلوب پاتیل از هند شد و با توجه به شکست این هندی در کشتی بعد، سیرتی مقدم از دور رقابت ها حذف شد.

در وزن 60 کیلوگرم دانیال سهرابی در دیدار اول با نتیجه 18 بر 7 ژو از چین را شکست داد و در دور بعد نیز مقابل راوی از هند با نتیجه 8 بر 6 به فزونی دست یافت و فینالیست شد. وی در دیدار فینال مابل امربک سلطانوف از ازبکستان با نتیجه 15 بر 5 مغلوب گردید و به مدال نقره رسید.

در وزن 92 کیلوگرم سعید کریمی زاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 12 بر 2 از سد سون از چین گذشت وی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 5 بر 3 دیبالد از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه 4 بر صفر از سد نیتش از هند گذشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 110 کیلوگرم شاهرخ میکائیلی زاده در دور نخست با نتیجه 4 بر 2 ژیانگ از چین را شکست داد وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 2 مغلوب سونو از هند شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 4 بر یک یولداشوف از ازبکستان را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

رقابت های 3 وزن باقی مانده این مسابقات فردا (آدینه) برگزار می گردد و حجت رضایی در وزن 65 کیلوگرم، رضا ساکی در وزن 71 کیلوگرم و مسعود کاووسی در وزن 80 کیلوگرم به مصاف حریفان خود می روند.

در سرانجام مسابقات روز نخست رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا در قزاقستان تیم ایران با 126 امتیاز در صندلی نخست است و تیم های قزاقستان و هند به ترتیب با 120 و 113 امتیاز دوم و سوم هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "5 مدال رنگارنگ برای فرنگی کاران نوجوان ایران در روز نخست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 مدال رنگارنگ برای فرنگی کاران نوجوان ایران در روز نخست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید