اخبار اقتصادی

دانشگاه تهران چگونه شکل گرفت و توسعه یافت؟

خبرنگاران - کتاب ره آغاز دانشگاه یکی از آثاری است که به تازگی در سلسله کتاب های مجموعه تهران شناسی که به اهتمام دفتر پژوهش های فرهنگی منتشر می شود به چاپ رسیده است. این کتاب را سید محسن حبیبی استاد دانشگاه تهران به همراه علی سبحانی نوشته است. ره آغاز دانشگاه...

15 تیر 1399

انتخاب مدیرعامل و دو عضو هیات مدیره پرسپولیس، کارگزار ماندنی شد؟

به گزارش خبرنگاران، در حالی که تیم فوتبال پرسپولیس با 10 امتیاز نسبت به تیم دوم، صدرنشین نوزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر تا خاتمه هفته بیست و یکم است، اوضاع داخلی این باشگاه کاملاً آشفته و بهم ریخته است.

10 تیر 1399

قلعه نویی: چون به سپاهان تعهد داشتم به تیم ملی نرفتم، عظیمیان با رفتنم مخالفت کرد

من گفتم به عنوان سرباز وطن هر کمکی از دستم بربیاید انجام می دهم. من وقتی سرمربی تیم ملی شدم که فوتبال در بدترین شرایطش بود که خوشبختانه نتایج خوبی هم گرفتیم.

9 تیر 1399

لزوم ایجاد بازار منطقی برای محصولات فناورانه مقابله با کرونا

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اهمیت استفاده از ضدعفونی کننده ها در پیشگیری از ابتلا به ویروس کووید-19، عنوان کرد: محققان جوان ایرانی با اتکا به دانش درون زای کشور و با استفاده از ظرفیت های نوآورانه و خلاقانه توانسته...

6 تیر 1399

حجتی هنوز کلید وزارت جهاد کشاورزی را به دست نگرفته است

خبرنگاران: خلیلیان امروز نیز در وزارت جهاد کشاورزی حضور داشت و هنوز محمود حجتی وزیر جدید کشاورزی کلید ساختمان این وزارت خانه را به دست نگرفته است.

6 تیر 1399

چرا ایرلاین های خارجی پول بلیت پروازهای کنسل شده را ندادند؟

به گزارش خبرنگاران، حدود 70 روز بعد از اعمال محدودیت در پروازهای داخلی و لغو بسیاری از پروازهای خارجی مسافران به دلیل شیووع ویروس کرونا در دنیا، پرونده بدهی ایرلاین ها به مسافران نوروزی هنوز بسته نشده است.

5 تیر 1399

مهار کرونا با خدمات دولت الکترونیک امکانپذیر است

با بازگشایی مراکز دولتی و سازمان ها یکی از نگرانی های دولت و ستاد مقابله با کرونا، مراجعه حضوری مردم به این بخش هاست و این درحالی است که حوزه سلامت برای مهار شیوع کرونا همچنان بر خانه ماندن مردم تأکید می نماید. یکی از راه های در خانه ماندن و انجام کارهای...

26 خرداد 1399

رمزگشایی از استوری اخیر مجیدی

بعد از صحبت های احمد سعادتمند و وعده های او درباره پرداخت حقوق بازیکنان داخلی تا قبل از انتها اردیبهشت و خارجی ها در هفته اول این ماه، فرهاد مجیدی استوری رمز گونه منتشر کرد.

25 خرداد 1399

وام دو میلیون تومانی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

خبرنگاران: حدود 4 میلیون خانوار می توانند وامی به ارزش یک تا دو میلیون تومان دریافت کنند.

23 خرداد 1399

ویروس کرونا؛ چگونه سبزیجات را شستشو دهیم؟

با توجه به افزایش بسیار زیاد انواع آلودگی ها در میوه ها و سبزیجات یکی از ضروری ترین کار ها شست و شوی کامل آنهاست.

20 خرداد 1399

خبرنگاران طرح ها و لوایح مهم مشخص تکلیف می شوند

تهران - خبرنگاران - نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست امروز هیات رئیسه با روسای کمیسیون های تخصصی مقرر شد جلسات علنی مجلس استمرار داشته باشد و همچنین لوایح و طرح های مهم مانند قانون مالیات بر ارزش افزوده سریع تر مشخص تکلیف شوند.

17 خرداد 1399

محکومیت بیش از 3.5 میلیاردتومانی قاچاقچی و مصادره کامیون

خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد از محکومیت 3 میلیارد و500هزار و 628 تومان قاچاق کالای برق الکتریکی خبر داد.

10 خرداد 1399

نوباوه وطن: دست های پشت پرده در مجلس ، تابلو مخالفت با برجام را بالای سرم گرفتم

منتخب مجلس یازدهم گفت: برخی افراد سرشناس در روز رأی گیری پیرامون برجام، در مجلس حاضر نشده اند. دست های پشت پرده، یک واقعیت است و متأسفانه از سوی دستگاه های دولتی، ساخت وپاخت هایی با نمایندگان مجلس صورت می گیرد.

1 خرداد 1399

درگیری لفظی کرونایی دونالد ترامپ و یک خبرنگار

در نشست خبری کاخ سفید درباره کرونا دونالد ترامپ با یکی از خبرنگاران به صورت لفظی درگیر شد.

29 اردیبهشت 1399

توصیه های مدیرعامل بورس تهران به سرمایه گذاران

مدیرعامل بورس تهران به سرمایه گذاران توصیه کرد: صندوق ها برای افرادی که سرمایه بسیاری دارند و فرصت حضور و رصد بازار را ندارند، مناسب است.

26 اردیبهشت 1399

رکود کرونا بدتر از بحران 12 سال پیش است

رییس سازمان جهانی تجارت (WTO) اظهار کرد که پیش بینیها نشان می دهد رکود اقتصادی و از بین رفتن مشاغل ناشی از شیوع ویروس کرونا بدتر از رکود اقتصادی سال 2008 خواهد بود.

25 اردیبهشت 1399

نشست گروه 7 بدون نتیجه به خاتمه رسید

به گزارش تجارت نیوز، نشست وزرای خارجه گروه 7 بدون توافق در زمینه انتشار یک بیانیه مشترک به کار خود پایان داد.

24 اردیبهشت 1399

تخت روانچی: دولت ها خواهان لغو تحریم ایران هستند

تخت روانچی، نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: درخواست ها برای سرانجام دادن به تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران حال افزایش است.

24 اردیبهشت 1399

سرنوشت تداوم تعطیلی ادارات ، نقطه خالی از کرونا در کشور نداریم ، 18 درصد مبتلایان کرونا هیچ علامتی ندارند

سخنگوی وزارت بهداشت در واکنش به بعضی اظهارات در جامعه برای انتخاب مقاصد سفر در کشور به لحاظ پاک بودن از ویروس کرونا، گفت: الان دیگر هیچ نقطه عاری از ویروس کرونا در کشور نداریم و این خوش خیالی است اگر کسی با این تصور، سفر کند.

22 اردیبهشت 1399

خبرنگاران سهم فرهنگیان دزفول در بحران کرونا

دزفول - خبرنگاران - معلمان و فرهنگیان بدلیل ارتباط گسترده با اقشار مختلف و اعتماد مردم به آنها سهم بسزایی در کنترل و مدیریت بحران کرونا دارند.

18 اردیبهشت 1399
تعداد: (141)