جدیدترین پتنت سامسونگ بخشی از آینده گوشی های هوشمند را نشان می دهد

یکی از گوشی های آینده سامسونگ احتمالا از نمایشگر کاملا بی حاشیه بهره می برد و در لبه های آن هم نمایشگر وجود دارد تا به عنوان گزینه های مربوط به موارد مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. سامسونگ چنین مفهوم مشابهی را اولین بار با عرضه مدل اج پرچم داران خود معرفی کرد.

جدیدترین پتنت سامسونگ بخشی از آینده گوشی های هوشمند را نشان می دهد

تصاویر طرح های مربوط به این محصول در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) ثبت شده و توسط کارشناسان سایت LetsGoDigital کشف شده است. نکته جالب توجه در مورد این اسناد این است که کمپانی ها وقتی پتنت مربوط به طراحی باشد، طرحی از محصول موردنظر خود را قرار می دهند ولی در مواقعی که پتنت مربوط به کارایی باشد، معمولا چنین کاری انجام نمی گردد.

در اسناد مربوط به آن، آمده که این گوشی از نمایشگر خمیده بهره می برد ولی در رابطه با کاربرد لبه های آن-غیر از آیکون هایی که در طرح شماتیک می توانیم ببینیم-چیزی ذکر نشده است. یکی دیگر از نکات قابل توجه در رابطه با این طرح، این است که سامسونگ در اسناد خود گفته از اسپیکر، سنسورها و دوربین سلفی زیر نمایشگر بهره می برد.

در ضمن در این طراحی شاهد تعبیه پورت USB-C و جک هدفون هم نیستیم که نشان می دهد تنها به وسیله شارژر بی سیم می توان آن را شارژ کرد. البته این فقط یک پتنت است و احتمالا در محصول نهایی، قطعات زیادی اضافه می گردد.

در نهایت، در اسناد سامسونگ آمده که شکل و شمایل نمایشگر این گوشی می تواند به صورت های مختلفی مانند مستطیل یا چند ضلعی باشد. در حال حاضر، برخی از تکنولوژی ها می توانند ساخت چنین گجتی را امکان پذیر نمایند ولی احتمالا سامسونگ به این زودی ها قصد ندارد فراوری انبوه چنین گجتی را شروع کند. با این وجود، در سه یا چهار سال آینده شاید چنین گجتی برای کاربران معمولی و صنعت گوشی های هوشمند عادی گردد.

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ

به "جدیدترین پتنت سامسونگ بخشی از آینده گوشی های هوشمند را نشان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین پتنت سامسونگ بخشی از آینده گوشی های هوشمند را نشان می دهد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید