اخبار صنعت

اگر صرفه جویی نمی شد، پنج میلیارد دلار خرج برمی داشت!

براساس پیش بینی هایی که سال گذشته اجرا شده بود، اوج بار برق سال جاری در کشور، حدود 61 هزار مگاوات تخمین زده شده بود که با صرفه جویی مردم 3300 مگاوات صرفه جویی اجرا شده است که اگر این میزان صرفه جویی رخ نمی داد، روی دست دولت پنج میلیارد دلار خرج ساخت نیروگاه...

11 شهریور 1398

تعامل و همکاری پژوهشکده ها با مدیران استانی

مدیران کل میراث فرهنگی استان ها باید از تمامی طرح های پژوهشی آگاه باشند و در جریان آخرین مطالعات مربوط به آنها قرار بگیرند و نتایج آن را در اختیار پژوهشگاه قرار دهند .

3 شهریور 1398

میهمانی به صرف غذاهای سنتی بنتوتا

غذاهای سنتی بنتوتاغذاهای سنتی بنتوتا یکی از مهمترین عوامل جذب انبوه گردشگران به این شهر بوده است. قبل از پرداختن به این موضوع آشنایی اندکی با شهربنتوتا پیدا خواهیم نمود.

1 شهریور 1398

قطعه سازانی مانند کروز می خواهند سهام دولت در ایران خودرو و سایپا را بخرند

یک عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت که قطعه سازانی مانند کروز می خواهند سهام دولت در ایران خودرو و سایپا را بخرند تا انحصار را بیشتر کنند.

31 مرداد 1398

فایننشال تایمز: روسیه برای پیوستن به اینستکس ابراز تمایل کرد

وزارت خارجه روسیه به نشریه فایننشال تایمز گفته است که این کشور تمایل دارد برای عملیاتی شدن ساز و کار اینستکس با اتحادیه اروپا همکاری داشته باشد.

31 مرداد 1398

ایجاد بازار مشترک فناوری اطلاعات با همکاری 4 کشور

به گزارش خبرنگاران امیر ناظمی عصر امروز در مراسم افتتاحیه سامانه نوآفرین اعلام نمود: هفته آینده وزرای ارتباطات این 4 کشور در تهران نشست چهارجانبه ای را برای ایجاد بازار مشترک حوزه فناوری اطلاعات و فعالیت های مشترک خواهند داشت که هدف آن حمایت از همکاری...

25 مرداد 1398

برگزاری تورنمنت چهارجانبه با حضور پرسپولیس در تهران

یک تورنمنت چهارجانبه فوتبال تا دو هفته دیگر در تهران برگزار خواهد شد.

24 مرداد 1398

خبرنگاران 910 میلیارد ریال بهای گندم به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد

یاسوج - خبرنگاران - مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 910 میلیارد ریال بهای خرید تضمینی گندم به حساب کشاورزان این استان واریز شد.

18 مرداد 1398

چشم انداز صنایع دستی قم در سال رونق فراوری روشن است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با حضور در برنامه گفت وگوی خبری سیمای قم ضمن بیان اهداف و برنامه های صنایع دستی از چشم انداز روشن این صنعت در سال رونق فراوری اطلاع داد.

15 مرداد 1398

غلبه پلیدی بر نیکی، پیغام انیمیشن های ژاپنی روز

روزنامه فرهیختگان - فاطمه قاسم آبادی: انیمیشن یا به قول خودمان کارتون، از سال ها پیش و اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، از همان روزی که به صورت جدی وارد صنعت فیلم سازی شد، توانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند، البته در ابتدا آمریکا به عنوان مرکز قوی فیلمسازی...

13 مرداد 1398

خبرنگاران صنعت خودرو باید خصوصی و مدیران حرفه ای در آن مستقر شوند

تهران- خبرنگاران- معاون هماهنگی و نظارت سابق معاون اول رئیس جمهوری پیشنهاد کرد که برای بهبود صنعت خودرو در کشور باید این صنعت خصوصی شود و مدیران حرفه ای بر آن حاکم شوند.

10 مرداد 1398

تیمی برای قهرمانی در لیگ برتر می بندم

به گزارش خبرنگاران، افشین قطبی پنجشنبه شب پس از تساوی تیمش در برابر تراکتورسازی تبریز در نشست خبری خاتمه بازی اظهار کرد: بازی بسیار جذابی بود و من احساس می کنم این بازی همه چیز برای ایده آل بودن را در خود داشت.

31 تیر 1398

روسیه:اینستکس هرچه زودتر راه اندازی شود، همکاری در تکمیل نیروگاه بوشهر را ادامه می دهیم

وزارت خارجه روسیه با درخواست از سایر کشورها برای ادامه روابط اقتصادی با ایران، ازجمله خرید محصولات انرژی، تأکید کرد: مسکو تحریم های جدید آمریکا علیه صنعت فلزات ایران را قاطعانه محکوم و به همکاری های هسته ای با تهران ادامه خواهد داد.

28 تیر 1398

دانشگاه ها سال گذشته 200 هزار درخت کاشتند

تهران - خبرنگاران - مدیرکل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: دانشگاه ها در سال 1397 200هزار درخت در 300 هکتار زمین را گاشتند.

23 تیر 1398

لیگ برتر فوتبال، استقلال با شکست پدیده مدعی می گردد؟، فرصت نفت مسجدسلیمان برای فرار

تیم فوتبال استقلال می تواند با شکست پدیده شهر خودرو، خود را بیش از پیش به صدر جدول نزدیک کند.

22 تیر 1398

به صراحت نمی توان گفت پرسپولیس قهرمان می گردد

نعیم سعداوی در تبادل نظر با خبرنگاران، درباره رقابت های هفته گذشته که منجر به تداوم صدرنشینی پرسپولیس در رقابت های لیگ برتر شد، گفت: بازی های لیگ برتر به حساس ترین هفته های خود رسیده است. تیم ها می خواهند شرایط خود را بهتر نمایند تا نتیجه لازم را بگیرند....

16 تیر 1398

رودخانه های 14 شهرستان خراسان رضوی طغیان کرد

مشهد - خبرنگاران - مدیر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: رودخانه های 14 شهرستان این استان بر اثر بارشهای شدید هفته های اخیر طغیان کرده و سیلابی شده اند.

13 تیر 1398

باکو بر تسریع اجرای طرح های مشترک با تهران تاکید نمود

باکو - خبرنگاران - شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجانگفت : با تمام توان برای سرعت بخشیدن به اجرای طرح های مشترک مالی با ایران کوشش خواهیم کرد.

6 تیر 1398

فرکی: داوران هنوز سوت نزده اند، بازیکنان اعتراض می نمایند، VAR به این زودی در ایران اجرا نمی گردد

سرمربی تیم فوتبال پیکان معتقد است که VAR از اشتباهات جلوگیری و به داوران یاری می نماید اما این اتفاق به این زودی ها در ایران محقق نمی گردد چون استاندارد های لازم را نداریم.

1 تیر 1398

لیگ برتر فوتبال، پیروزی یک نیمه ای فولاد مقابل نفت مسجدسلیمان

نیمه نخست دیدار تیم های فولاد خوزستان و نفت مسجدسلیمان با پیروزی شاگردان قطبی به خاتمه رسید.

24 خرداد 1398
تعداد: (45)