اشرفی: صدای مردم باید مستقیم شنیده گردد

به گزارش دشت آسمانی، خبرنگاران آنلاین:معاون شهردار تهران از مرکز ارتباطات شهرداری تهران خواست تا اظهارات شهروندان درباره تک تک اقدامات شهرداری نمود ویژه ای در این مرکز داشته باشد، چرا که به گفته اشرفی، صدای مردم باید به طور مستقیم شنیده گردد.

اشرفی: صدای مردم باید مستقیم شنیده گردد

هم زمان با گرامیداشت هفته ارتباطات و روابط عمومی، شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران و سکینه اشرفی، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با سرپرست و کارکنان مرکز ارتباطات دیدار کردند.

به گزارش شهرنوشت، بحث و گفتگو در مورد فعالیت ها و بازدید از مجموعه، از برنامه های حضور شهربانو امانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران و سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران بود.

سکینه اشرفی، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران هم ارتباط دو جانبه میان روابط عمومی شهرداری تهران با شهروندان و ذینفعان را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: این موضوع از این جهت اهمیت دارد که شهرداری شان شهروندی هم دارد و به نوعی نماینده شهروندان تهرانی است. بنابراین ارتباطات باید به صورت دوسویه ایجاد گردد.

اشرفی اضافه نمود: بیشتر اخبار روابط عمومی ها اخبار مرتبط با مسئولان، مدیران و کارشناسان شهری است، اما این که تا چه اندازه حرف ها و مسائل و انتقادهای شهروندان را در میان این اخبار در نظر بگیریم، رسالت بسیار مهمی است. باید کمپین هایی در سطح شهر ایجاد و از مردم درباره توقع و انتظاراتشان از مدیریت شهری پرسش گردد، انتشار پرسشنامه و نظرخواهی به تنهایی کافی نیست. اشرفی به تاکید پیروز حناچی، شهردار تهران بر اثربخش بودن اقدامات شهرداری بر کیفیت زندگی شهروندان اشاره نمود و گفت: اگر اثربخشی در کارهای شهرداری نباشد گویی دور باطلی را سیر می کنیم، بی آن که کوچک ترین اثری بر زندگی شهری مردم داشته باشیم.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، افزایش تحریم ها علیه کشورمان را سبب سخت تر شدن شرایط مطرح کرد و یادآور شد: شهرداری یک نهاد عمومی غیردولتی است و در تحریم ها هم معمولا دولت ها تحریم می شوند، بنابراین این جاست که شهرداری به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی می تواند میان شهرهای دنیا پیوند ایجاد کند. به دنبال همین مباحث، از هفته آینده با معاونت بین الملل مرکز ارتباطات شهرداری، مسائل مربوط به مجمع شهرداران و کمیته زنان را پیگیری خواهیم کرد.

اشرفی همچنین به بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد اشاره نمود و از پیگیری مسائل مربوط به ساختار ادارات روابط عمومی های مناطق در راستای اصلاح ساختار شهرداری تهران اطلاع داد.

شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران هم در این نشست از اقدامات مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران تشکر کرد و یکی از مهم ترین وظیفه های مدیریت شهری در دوره جدید و در سال 98 را افزایش خدمت رسانی به مردم و بالا بردن امید به زندگی مطرح کرد.

او همچنین از روابط عمومی ها خواست نسبت به اطلاع رسانی درباره انتخابات شورایاری ها یاری نمایند.

پوریا سوری، سرپرست مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در نشست مشترک با معاون شهردار تهران و عضو شورای شهر، به شرایط مالی کشور و تاثیر آن بر شهرداری کلانشهرها اشاره و بر لزوم افزایش کارآیی و استانداردسازی مجتمع های خدمت رسان وابسته به شهرداری مانند نمایشگاه بوستان گفت وگو تاکید نمود.

او در شرح اقدامات مرکز ارتباطات شهرداری تهران به برنامه تلویزیونی تهران سلام که از آپارات و شبکه های مجازی منتشر می گردد و به شکل اتاق خبر است، اشاره نمود.

سیدمجتبی تقوی نژاد، معاون روابط عمومی مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز در ادامه در شرح اقدامات معاونت متبوعش اظهار کرد: سیاست گذاری، راهبری و نظارت بر مجموعه ادارات روابط عمومی مناطق، معاونت ها، ادارات کل، سازمان ها و شرکت ها، هماهنگی دبیرخانه کلانشهرها، ارزیابی مناطق، برگزاری و تحلیل محتوای ملاقات مردمی، تایید صلاحیت حرفه ای مدیران روابط عمومی، تدوین و ابلاغ دستورالعمل های ارتباطی و مواردی که مرتبط با سطوح ارتباطی شهرداری تهران با شهروندان است، از اقدامات معاونت روابط عمومی محسوب می گردد.

او به بعضی از مسائل مرکز ارتباطات شهرداری اشاره نمود و گفت: ادارات روابط عمومی معاونت های این مرکز بودجه مستقل ندارند. بودجه روابط عمومی مناطق نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی نداشته و در سال گذشته هم بیش از 50 درصد از بودجه ابلاغی به مناطق، تخصیص نیافت.

تقوی نژاد از معاون شهردار تهران، افزایش بودجه مناطق در سال 98 یا تخصیص کامل بودجه مصوب شده را خواهان شد و اضافه نمود: ساختار ادارات روابط عمومی ها در مناطق ساختار معیوبی است. از طرف دیگر به اذعان مدیران شهری مجموعه روابط عمومی شهرداری تهران جزو پرکارترین پرسنل شهرداری هستند که باید 24 ساعته و به صورت شبانه روزی در دسترس باشند، اما به لحاظ چارت مصوب بیشتر مناطق فقط 2 کارشناس دارند و سایر پرسنل پست مصوب ندارند که این خود سبب کاهش انگیزه خواهد شد.

معاون روابط عمومی مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران گفت: باتوجه به این که در هفته روابط عمومی هستیم تقاضا داریم به طور ویژه نسبت به اصلاح ساختار روابط عمومی ها یاری گردد تا این وعده را همین هفته به همکارانمان در روابط عمومی مناطق بدهیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "اشرفی: صدای مردم باید مستقیم شنیده گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرفی: صدای مردم باید مستقیم شنیده گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید