حمله به حامیان نخست وزیر اتیوپی 29 مجروح برجا گذاشت

به گزارش دشت آسمانی، حمله با بمب دست ساز به تجمع حامیان نخست وزیر اتیوپی، 29 مجروح برجا گذاشته است.

حمله به حامیان نخست وزیر اتیوپی 29 مجروح برجا گذاشت

به گزارش گروه بین الملل دشت آسمانی، حمله با بمب دست ساز به تجمع طرفداران نخست وزیر اتیوپی 29 مجروح برجای گذاشت.

به نوشته خبرگزاری فرانسه این حادثه روز یکشنبه در شهرستان آمبو در 100 کیلومتری غرب آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی رخ داد و طی آن تجمع حامیان آبی احمد با یک بمب دست ساز مورد حمله گروه های مخالف قرار گرفتند.

یکی از مقامات ارشد پلیس منطقه در این زمینه گفت که پلیس 6 نفر مظنون این حمله را دستگیر نموده است. گفته می گردد که حال یکی از مجروحان این حادثه وخیم است.

این حمله در حالی رخ داد که اتیوپی خود را برای برگزاری انتخابات سراسری در 29 آگوست (شنبه 8 شهریور) آماده می نماید. به دنبال انتصاب نخست وزیر اتیوپی احزاب مخالف برگزاری مناسب انتخابات آینده را زیرسئوال برده و بر تداوم تنش های قومیتی در این کشور بعد از انتصاب آبی احمد اشاره می نمایند. این در حالی است که نخست وزیر اتیوپی که سال گذشته میلادی برنده جایزه صلح نوبل شد درباره برگزاری امن انتخابات سراسری ابراز امیدواری نموده است.

روز آدینه نیز یکی از مقامات ارشد امنیتی اتیوپیایی در این کشور ترور شد.

نخست وزیر اتیوپی چندی قبل حضور بعضی قدرت های نظامی دنیا را عامل تهدید شمال آفریقا دانست. وی بدون نام بردن از کشور یا گروه خاصی، گفت: نیروهای نظامی قدرتمند دنیای حضور خود را در منطقه افزایش داده اند و گروه های تروریستی و تندرو برای حضور در منطقه کوشش می نمایند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "حمله به حامیان نخست وزیر اتیوپی 29 مجروح برجا گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله به حامیان نخست وزیر اتیوپی 29 مجروح برجا گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید