سهم 25 درصدی صنعت چرم از صادرات غیر نفتی ایران

به گزارش دشت آسمانی، مجری برگزاری ششمین نمایشگاه چرم، کیف، کفش و صنایع وابسته اعلام کرد که این حوزه سهم 25 درصدی در صادرات غیر نفتی ایران دارد.

سهم 25 درصدی صنعت چرم از صادرات غیر نفتی ایران

ادریس مازندرانی در حاشیه بازدید وزیر صنعت از این نمایشگاه در گفت وگو با دشت آسمانی، اظهار کرد: در نمایشگاه فعلی 183 شرکت تولید کننده و استارتاپی حضور دارند که آخرین محصولات و فناوری های خود را به نمایش گذاشته اند. خوشبختانه تولید کنندگان داخلی توانسته اند در این حوزه توانایی های خود را گسترش دهند و همین مسئله به رونق تولید در این بخش کمک کرده است.

وی با بیان این که سهم صنعت چرم در اقتصاد ایران بسیار بالاست گفت: در این نمایشگاه تلاش شد شرایط برای مذاکره میان تولید کنندگان ایرانی و وارد کنندگان خارجی فراهم شود و در چارچوب آن قراردادهای جدید برای افزایش صادرات در این حوزه شکل بگیرد.

به گفته مجری برگزاری ششمین نمایشگاه چرم، کیف، کفش و صنایع وابسته در این نمایشگاه اساتید ایتالیایی حضور پر قدرتی داشتند تا امکان انتقال دانش فنی آنها به شرکت های ایرانی فراهم شودو در حوزه بهبود کیفیت نیز یک ارتقای جدید شکل بگیرد.

مازندرانی با اشاره به نهایی شدن حضور ایران در اتحادیه اقتصادی اوراآسیا اظهار کرد: ما در ماه های گذشته از طریق وزارت صمت و اتحادیه مذاکرات گسترده با طرف های خارجی آغاز کردیم و با فرستادن هیئت های تجاری به این کشورها یا پذیرایی از آن ها در ایران، محصولات داخلی را برایشان به نمایش گذاشته ایم در کنار آن ایران در تمام نمایشگاه های صنعت چرم جهان تلاش می کند حضور فعالی داشته باشد تا از این ظرفیت برای افزایش تولید و صادرات غیر نفتی استفاده شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سهم 25 درصدی صنعت چرم از صادرات غیر نفتی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم 25 درصدی صنعت چرم از صادرات غیر نفتی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید